______________________________________________________________________________________________

2.NHbL Mužů

Skalp Pedagogu

Datum a čas utkání: 30.10.2016 10:00

SK Pedagog ČB : TJ Blatná Datels  1:4 (0:3,1:0,0:1)

Střelci: 1. Matějka (Vinter, Šenkyřík), 2. Hruška (Říha), 12. Matějka (Vinter, Kafka), 44. Vinter

Střely: 32:21

Vyloučení: 2:6

Sestava: Koubek (Šuhaj) – Kafka, Suchý, Jícha, Vaníček S. - Matějka, Šenkyřík, Vinter, Říha, Hruška, Salivar

Komentář: O zápase rozhodla první minuta, kdy se v čase 0:18 trefil Matějka a v čase 1:06 přidal druhou branku Hruška. Podařilo se nám domácí nachytat na švestkách a zbytek zápasu si výborným výkonem pohlídat.

2.NHbL Mužů

První výhra

Datum a čas utkání: 29.10.2016 14:00

TJ Blatná Datels : HC ŠD Písek  6:0 (0:0,4:0,2:0)

Střelci: 16. Maňaska (Michálek), 21. Kvarda (Šenkyřík, Tkadlec), 26. Matějka (Srb P., Říha), 26. Matějka (Maňaska), 36. Srb P., 45. Michálek (Hrubý)

Střely: 44:20

Vyloučení: 7:10

Sestava: Koubek (Šuhaj) – Kafka, Hruška, Srb J., Jícha, Vaníček S., Hrubý - Maňaska, Michálek, Matějka, Kvarda, Šenkyřík, Tkadlec, Srb P., Salivar, Říha

Komentář: Posilněni o dorostence se zápasem v nohách, nám přijelo čelit sedm statečných z Písku a navíc zranění brankář Čapek z předchozího zápasu. Konečně na tom byl někdo hůře než mi a jsem rád, že jsme toho využili.

2.NHbL Mužů

Repríza finále KHbL Datlův těžce nevyšla

Datum a čas utkání: 23.10.2016 11:00

SK Tábor : TJ Blatná Datels  7:1 (2:0,3:0,2:1)

Střelci: 41. Šuhaj (Šenkyřík)

Střely: 30:26

Vyloučení: 7:4

Sestava: Koubek – Kafka, Suchý, Sýbek, Srb – Hruška, Hrubý, Vinter, Šuhaj, Šenkyřík, Říha

Komentář: Gólová impotence a tragický výkon, jedinou branku zaznamenal brankář st. dorostu Matěj Šuhaj, který musel nastoupit v poli.

2.NHbL Mužů

První bod

Datum a čas utkání: 16.10.2016 13:00

TJ Blatná Datels : HBC Prachatice  4:5 sn. (1:1,1:1,2:2-0:1)

Střelci: 12. Michálek (Kafka, Hruška), 24. Michálek (Hruška, Kafka), 36. Kafka, 45. Michálek (Kafka)

Střely: 29:44

Vyloučení: 8:7

Sestava: Šuhaj (Koubek) – Kafka, Jícha, Hruška, Sýbek - Michálek, Matějka, Říha, Šenkyřík, Tkadlec, Vinter

Komentář: První vyrovnaný zápas za dlouhá léta s Prachatickým týmem vyústil v první bod.

2.NHbL Mužů

Kanonáda ve druhé třetině

Datum a čas utkání: 8.10.2016 14:00

HBC Zliv : TJ Blatná Datels  8:1 (1:1,5:0,2:0)

Střelci: 10. Jícha (Braun D.)

Střely: 37:19

Vyloučení: 3:4

Sestava: Koubek – Kafka, Jícha, Braun M., Hrubý – Hruška, Maňaska, Říha, Braun D., Šuhaj, Tkadlec

Komentář: Sedm dorostenců se zápasem v nohách a tři muži vydrželi pouze první třetinu.

2.NHbL Mužů

Čekání na body pokračuje

Datum a čas utkání: 1.10.2016 14:00

TJ Blatná Datels : SK Suchdol n/L  1:3 (1:2,0:1,0:0)

Střelci: 5.Jícha (Braun M., Maňaska)

Střely: 31:26

Vyloučení: 8:4

Sestava: Koubek (Šuhaj) – Kafka, Suchý, Hruška, Šíp, Braun M., Jícha - Maňaska, Braun D., Kvarda, Tkadlec, Šenkyřík, Vinter, Michálek, Srb P., Říha

Komentář: Posilněni o 10 hráčů dorostu jsme vzdorovali Suchdolu, který sestoupil z 1.NHbL. Oba týmy vstoupili do utkání ve vysokém tempu, ale zkušenostní převahu měl Suchdol. Soupeře jsme ve dvou třetinách přestříleli, ale naše impotence vedla pouze k jediné brance Jíchy. Suchdol zvládl dvě přesilovky z osmi a potrestal tak naši nezodpovědnost.

2.NHbL Mužů

Mizérie pokračuje

Datum a čas utkání: 18.9.2016 11:00

SK Beer Stars Pluhův Žďár : TJ Blatná Datels  3:2 (1:0,1:0,1:2)

Střelci: 31. Matějka (Vinter, Kafka), 36. Vinter (Matějka)

Střely: 28:29

Vyloučení: 4:2

Sestava: Šuhaj (Koubek) – Kafka, Vinter, Srb J. – Šenkyřík, Říha, Matějka, Hruška, Hrubý

Komentář: Nedokázali jsme v 8 lidech přehrát 7 sedm statečných z Pluhova Žďáru.

2.NHbL Mužů

Po druhém kole pořád bez bodu

Datum a čas utkání: 10.9.2016 14:00

TJ Blatná Datels : SK Pedagog ČB 2:6 (0:2,1:3,1:1)

Střelci: 16. Maňaska (Kafka, Kvarda), 44. Srb P. (Kafka, Bauš V.)

Střely: 33:29

Vyloučení: 3:3

Sestava: Koubek – Kafka, Maňaska, Šenkyřík, Vinter – Bauš V., Kvarda, Říha, Tkadlec, Matějka, Srb P., Šuhaj

Komentář: Druhý těžký zápas, druhá prohra. Kluci předvedli pěkný výkon, hlavně oddanost, protože sedm z nich hrálo ten den již druhý zápas.

2.NHbL Mužů

Vstup do soutěže Datlům nevyšel

Datum a čas utkání: 4.9.2016 10:00

HBC Betonova ALL STARS : TJ Blatná Datels  4:2 (1:2,1:0,2:0)

Střelci: 6. Tkadlec (Říha), 6. Kvarda

Střely: 41:12

Vyloučení: 1:3

Sestava: Koubek (Šuhaj) – Kafka, Šíp, Srb J., Vinter – Šenkyřík, Kvarda, Říha, Tkadlec, Matějka

Komentář: Po bojovném začátku, kde jsme si i díky štěstí vytvořili náskok dvou gólů, nás na kolena srazili dvě přesilovky a fyzická nepřipravenost.

2.NHbL Mužů Play off

Opět rozhodla třetí třetina

Datum a čas utkání: 23.4.2016 14:00

TJ Blatná Datels : HBC Zliv  1:3 (0:0,0:0,1:3)

Střelci: 35. Michálek (Vaníček S., Samec)

Střely: 26:15

Vyloučení: 12:8

Sestava: Koubek (Šuhaj) – Srb J., Suchý, Šíp, Maňaska – Pangrác Z., Vaníček L., Šenkyřík, Hrubý L., Srb P., Hruška, Michálek, Vaníček S., Říha

Komentář: Od první minuty se hrál vyrovnaný hokejbal, který měl náboj a přes sedmdesát diváků, kteří si našli cestu do Datels arény, musel bavit. Vstřelit branku se nám podařilo hned v úvodní třetině, bohužel ani jeden z rozhodčích ji neviděl. Takže se pokračovalo dál jakoby nic, s šancemi na obou stranách. Ve druhé třetině nám bylo nabídnuto trestné střílení, když si hráč Zlivi spletl hokejbal s americkým fotbalem, ale Sebastian Vaníček nájezd neproměnil. Takže se opět odcházelo do šaten za nerozhodného stavu. Třetí třetinu jsme začali s obrovským nasazením, což vyústilo v přesilovou hru a následný gól Michálka. Poté se opakoval stejný scénář jako u předchozích utkání, útočný faul, využitá přesilovka Zlivi a vyrovnaný stav. Hned o minutu později využila Zliv chyby v rozehrávce a nám zápas během minuty protékal mezi prsty. Posledních pět minut jsme bušili do Zlivského gólmana, ale marně. Hosté ještě navýšili půl minuty před koncem na konečných 1:3. Tím pro nás sezóna skončila. Hrál se vyrovnaný hokejbal celou serii, i když to podle konečného výsledku 3:0 na zápasy nevypadá. Každý zápas se rozhodoval ve třetí třetině, snad si z toho vezmeme ponaučení do příštích sezón. Myslím že jsme se rozloučili se sezónou důstojně, jako nováček soutěže. Rozhodčí jsou taky jenom lidi, ale podle mě by se mělo vylučovat za zákrok, ne za hlasitost slova AU po kterém následoval smích , že to opravdu funguje, jak tomu bylo několikrát v této sérii. To je asi jediné mínus, co Zlivští hráči předváděli, jinak bychom jim chtěli popřát hodně štěstí v další sérii.

Jan Kafka

Muži opět prohráli

Datum a čas utkání: 17.4.2016 12:00

HBC Zliv : TJ Blatná Datels  4:1 (1:0,1:2,3:0)

Střelci: 26. Maňaska (Vaníček S.)

Střely: 30:25

Vyloučení: 4:7

Sestava: Koubek (Šuhaj) – Kafka, Suchý, Šíp, Maňaska – Pangrác Z., Vaníček L., Šenkyřík, Hrubý L., Srb P., Hruška, Michálek, Vaníček S.

Komentář: K druhému zápasu jsme vyjeli posíleni o tři hráče, ale sezóna skončila pro Sádla, který si v sobotním utkání zlomil nohu. V první třetině se hrál opět vyrovnaný hokejbal a čekalo se na první chybu. Ta přišla až ve druhé části, když lovil míček ze sítě Koubek. Pár minut na to vyrovnával Maňaska. Druhá třetina tedy skončila opět smírně 1:1. Třetí třetina byla z naší strany opět nedisciplinovaná.Hned ze začátku zbytečný útočný faul a využitá přesilová hra Zlivi. Poté následovala chyba při střídání a domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Zpečetili jsme si osud oslabením dvě minuty před koncem, kdy Zliv využila druhou přesilovou hru. Každý zápas jsme hráli defakto třetinu v oslabení, to si musí někteří srovnat v hlavě sami. Nejde uspět když jednu třetinu bráníme v obraném pásmu v početní nevýhodě. Další věcí je proměňování šancí, když nedokážeme dostat míček za záda brankáře při situaci dva na nula je asi taky něco špatně. Zlivi jsme darovali matchball a teď nás čeká hodně těžké utkání, které doufám zvládneme lépe než předchozí dvě.

První bod bere Zliv

Datum a čas utkání: 16.4.2016 12:00

HBC Zliv : TJ Blatná Datels  3:2 (0:1,1:0,2:1)

Střelci: 5. Maňaska (Srb), 35. Vaníček S., (Suchý, Koubek)

Střely: 34:35

Vyloučení: 6:7

Sestava: Koubek (Šuhaj) – Kafka, Suchý, Srb J., Maňaska – Sádlo, Šenkyřík, Hrubý L., Srb P., Hruška, Michálek, Vaníček S.

Komentář: K prvnímu zápasu do Zlivi jsme vyrazili s dvanácti hráči do pole. V 5. minutě nás poslal do vedení Maňaska. Hrál se vyrovnaný hokejbal se šancemi na obou stranách. Další branka padla před koncem druhé části, kdy se hráčům Zlivi podařilo vyrovnat a tak druhé dějství skončilo smírně 1:1. Na začátku třetí třetiny šla Zliv poprvé do vedení, ale v zápětí využil přesilovou hru Vaníček a ranou od modré srovnal na 2:2. O tři minuty později šla Zliv znovu do vedení. Čtyři minuty před koncem nám byla nabídnuta přesilová hra. Bohužel ale jako celý zápas, naše nedisciplinovanost nás o přesilovku připravila a Zliv si jednobrankový náskok pohlídala.

2.NHbL Mužů

Vypadalo to přesně tak, jak to dopadlo

Datum a čas utkání: 9.4.2016 15:00

HBC Prachatice : TJ Blatná Datels  15:1 (5:0,4:0,6:1)

Střelci: 34. Michálek (Samec, Kafka)

Střely: 53:24

Sestava: Koubek – Kafka, Srb J., Suchý, Vaníček S. – Michálek, Hrubý L., Hruška, Matějka, Srb P., Říha

Komentář: Bez komentáře.

2.NHbL Mužů

Vaníček Jr. sestřelil hattrickem Zliv

Datum a čas utkání: 2.4.2016 14:00

TJ Blatná Datels : HBC Zliv  6:2 (1:0,5:1,0:1)

Střelci: 15. Matějka (Hruška), 18. Vaníček S. (Kafka), 21. Hruška (Srb J.), 24. Hrubý (Michálek, Vaníček L.), 26. Vaníček S. (Suchý, Michálek), 30. Vaníček S. (Michálek)

Střely: 29:24

Vyloučení: 5:1

Sestava: Koubek – Kafka, Suchý, Srb J., Vaníček L. – Hrubý L., Matějka, Sádlo, Michálek, Vaníček S., Srb P., Hruška

Komentář: Zliv přijela pouze s osmi hráči do pole. Po dlouhé době jsme měli k dispozici přes deset hráčů což se projevilo na předvedeném výkonu. Po kanonádě ve druhé druhé třetině poklesla herní morálka a třetí třetinu jsme prohráli 0:1. Nicméně jsme si ukázali, že Zliv porazit možné je. Výhrou jsme si bodově pojistili 5. místo a soupeřem ve čtvrtfinále Play off  nám bude právě HBC Zliv. Příští týden nás čeká poslední utkání nadstavby v Prachaticích, kde doufám lídra soutěže potrápíme více než v posledním vzájemném zápase.

2.NHbL Mužů

Marodka stále úřaduje

Datum a čas utkání: 19.3.2016 14:00

TJ Blatná Datels HBC : Prachatice  1:10 (0:3,1:4,0:3)

Střelci: 17. Matějka

Střely: 16:38

Vyloučení: 4:1

Sestava: Koubek – Kafka, Suchý, Sedláček – Šenkyřík, Hrubý L., Vaníček L., Matějka, Pangrác Z.

Komentář: K utkání jsme měli k dispozici osm hráčů, v polovině utkání se navíc zranil Sedláček. Hosté přicestovali se čtrnácti hráči do pole. Celý zápas předváděli jasnou dominanci. Teď nás čeká volný víkend a doufáme, že seznam zraněných prořídne a k utkání se Zliví nastoupíme alespoň v desíti hráčích.

2.NHbL Mužů

Datum a čas utkání: 13.3.2016 9:00

Střelci: 26. Hrubý L. (Sádlo, Suchý)

Střely: 28:17

Sestava: Koubek – Kafka, Suchý, Vaníček L. – Sádlo, Šenkyřík, Hrubý L., Srb P.

Komentář: Po nemožnosti přeložit zápas na odpoledne, nebo alespoň normální čas, nás odcestoval k zápasu sedm do pole. Zlivských hráčů bylo devět. První dvě třetiny se hrál v rámci možností vyrovnaný hokejbal. Bohužel do třetí třetiny jsme vstoupili špatně a nechali jsme si dát dvě branky. Poslední branka padla do prázdné klece, při pokusu o zvrat.

2.NHbL Mužů

Falcon nepřijel

Datum a čas utkání: 6.3.2016 14:00

TJ Blatná Datels : Falcon České Budějovice 5:0k (0:0,0:0,0:0)

Komentář: Hodinu a čtvrt před utkáním oznámili hosté že nedorazí.

2.NHbL Mužů

Datels začali jarní část prohrou

Datum a čas utkání: 5.3.2016 15:00

HBC Prachatice : TJ Blatná Datels  8:3 (4:1,1:2,3:0)

Střelci: 10. Michálek (Kvarda), 19. Kvarda (Michálek), 29. Vaníček S. (Michálek)

Střely: 53:19

Vyloučení: 2:3

Sestava: Koubek – Kafka, Srb, Michálek, Vaníček S. – Sádlo, Šenkyřík, Hrubý L., Hruška, Matějka, Kvarda

Komentář: K zápasu jsme vyjeli pouze v desíti lidech, což u nás není příliš ve zvyku. Z toho byli tři hráči dorostu se zápasem v nohách. Hráči Prachatic ukázali, proč jim po právu patří první místo v tabulce po základní části. V polovině zápasu se zranil Srb a tak jsme zápas dohrávali na devět lidí.

2.NHbL Mužů

Jak jste spokojeni s dosavadním průběhem sezony z hlediska umístnění a práce hráčů ?

S umístněním spokojeni jsme, ale nebýt zbytečných ztrát bodů, mohli jsme mít větší náskok před zbytkem týmů za námi.

Jak probíhala a probíhá zimní příprava na jarní část ?

Scházeli jsme se jednou týdně o víkendu. Minulý týden jsme se zúčastnili turnaje v Plzni, odkud jsme si přivezli bronzové medaile. Teď nás čeká volný víkend a poté hned vstup do soutěže, kde v sobotu pojedeme do Prachatic a v neděli domácí utkání s Falconem.

Jaké si kladete cíle v práci s hráči ?

Určitě bychom potřebovali zlepšit docházku na tréninky a vymazat ze hry osobní problémy některých hráčů. Pokud chceme uhrát nějaké body, musíme mít klidnou hlavu.

Jaké si kladete cíle v celkovém umístnění vašeho týmu ?

Tak určitě bychom chtěli skončit po nadstavbě na pátém místě a zahrát si Play-off se Zliví. Uvidíme...

Jan Kafka - trenér Mužů

2.NHbL Mužů

Derby opět zvládli lépe Datels

Datum a čas utkání: 29.11.2015 14:00

TJ Blatná Datels : HC ŠD Písek 4:3 (0:1,2:2,0:2)

Střelci: 20. Hruška (Vaníček L.), 25. Maňaska, 31. Kafka (Suchý), 41. Kvarda (Kafka)

Střely: 36:30

Sestava: Koubek – Kafka, Srb, Suchý, Maňaska, Sýbek – Matějka, Šenkyřík, Hruška, Sádlo, Salivar, Vaníček L., Vaníček S., Kvarda

Komentář: Před zápasem se nám nahromadilo velké množství omluvenek a tak jsme lepili sestavu až na poslední chvíli. Hned v první minutě jsme inkasovali, což nám asi i trochu pomohlo. Z našeho pohledu jsme měli víc ze hry, ale jak se říká. Není ranky, není branky. V první třetině se už skóre neměnilo. Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a přidali další branku. Odpověděl domácí Hruška při přesilové hře a vykřesal naději pro domácí. Bohužel jednobrankový deficit netrval dlouho a hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek. Poté si svou premiérovou trefu v kategorii mužů připsal Maňaska, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Do třetí třetiny si hosté odnášeli oslabení pět na tři, které potrestal Kafka a bylo poprvé v zápase vyrovnáno. Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokejbal, ale štěstí stálo na naší straně a čtyři minuty před koncem zpečetil obrat Kvarda.

2.NHbL Mužů

Datels dostali výprask

Datum a čas utkání: 21.11.2015 13:00

SK Pedagog Č.B. : TJ Blatná Datels  8:1 (2:0,2:1,4:0)

Střelci: 22. Šenkyřík (Hrubý L.)

Střely: 25:20

Sestava: Koubek – Sedláček, Kafka, Suchý, Srb – Sádlo, Pangrác Z., Šenkyřík, Hrubý L., Vaníček S., Hruška

Komentář: K zápasu jsme vyjeli pouze v desíti lidech, což u nás není příliš ve zvyku. Dvě potrestaná vyloučení v první třetině kazili celkový dojem hry. Od poloviny zápasu, někteří z nás už nezvládali tempo hry a tím jsme umožnili domácím přestřelku v posledním dějství.

2.NHbL Mužů

Pivní hvězdy si odvážejí z Blatné tři body

Datum a čas utkání: 15.11.2015 14:00

TJ Blatná Datels : SK BEER STARS Pluhův Žďár 2:3 (1:2,0:1,1:0)

Střelci: 2. Matějka (Hruška, Pangrác), 33. Samec (Vaníček L.)

Střely: 39:25

Vyloučení: 8:2

Sestava: Koubek – Sedláček, Kafka, Jícha, Srb, Suchý – Matějka, Pangrác Z., Samec, Šenkyřík, Hrubý L., Hruška, Sádlo

Komentář: Opět jsme na domácí půdě soupeře přestříleli, ale opět to nevedlo k bodovému zisku. Tím domácí mizérie pokračuje a my se se tabulkou propadáváme stále níže a níže.

2.NHbL Mužů

Zliv opět vítězí

Datum a čas utkání: 8.11.2015 14:00

HBC Zliv : TJ Blatná Datels  6:4 (4:1,2:2,0:1)

Střelci: 8. Kvarda (Hrubý L., Kafka), 18. Michálek (Kvarda), 29. Michálek (Hrubý L.), 41. Šenkyřík (Hrubý L.)

Střely: -:-

Vyloučení: 9:8

Sestava: Koubek – Sedláček, Kafka, Suchý, Jícha, Maňaska, Hruška – Kvarda, Matějka, Michálek, Sádlo, Pangrác Z., Šenkyřík, Hrubý L., Řezník, Vaníček S.

Komentář: K zápasu jsme přistoupili laxně. Na začátku první třetiny jsme nabídli domácím přesilovku, kterou využili. Poté naší obraně utekl hráč, který i přes to, že byl faulován vstřelil branku. Na 2:1 upravoval Kvarda a to bylo tak asi vše. Následovaly dvě minely, při kterých jsme nabídli míček soupeři u naší tyče. Ten se bohužel ani jednou nemýlil. Po první třetině jsme tedy prohrávali 4:1. Do druhé třetiny jsme vstoupili daleko lépe, díky dvěma trefám Michálka jsme skóre dotáhli na 4:3. Za poslední dvě minuty druhé třetiny jsme ale přišli o všechno na co jsme celou druhou třetinu dřeli. Nejprve jsme nevyhodili míček z pásma, když jsme ho měli dvakrát na holi a poté zase zbytečný faul a využitá přesilovka domácích. Ve třetí třetině pouze korigoval premiérovou trefou Šenkyřík.

2.NHbL Mužů

Zázrak se nekonal

Datum a čas utkání: 31.10.2015 14:30

HBC Betonova ALL-STARS Č.B. : TJ Blatná Datels  3:2 (1:0,2:2,0:0)

Střelci: 16. Michálek (Kvarda), 18. Vaníček S. (Srb)

Střely: 34:24

Vyloučení: 3:2

Sestava: Koubek – Sedláček, Kafka, Srb, Jícha – Kvarda, Matějka, Michálek, Salivar, Pangrác Z., Šenkyřík, Hrubý L., Říha, Budoš

Komentář: K zápasu jsme vycestovali v okleštěné sestavě a většina hráčů měla v hlavě dojem že si jedeme pro výprask. To bylo znát na naší hře v první třetině. Hráči Betonovy ale nebyli také ve své kůži, nebo spíše ve svém počtu, přesto se na konci první třetiny ujali vedení. Začátek druhé třetiny se ale více povedl nám a po rychlých brankách Michálka a Vaníčka jsme strhli zápas na naší stranu. Bohužel naše vedení netrvalo dlouho a na konci druhé třetiny byli zase šťastnější domácí. Ve třetí třetině se už skóre neměnilo. Nutno podotknout že svůj den měl Lukáš Koubek, který předvedl famózní zákrok (možná kdyby jsme nehráli prales, tak by to někdo natočil) a celý zápas předváděl ukázkové postavení branky, protože tyčka zazněla nejméně čtyřikrát.

2.NHbL Mužů

Domácí bodová mizérie pokračuje

Datum a čas utkání: 24.10.2015 14:00

TJ Blatná Datels : TJ Vltava Deviants Č.B. 2:3 sn (1:0,1:1,0:1-0:1)

Střelci: 11. Matějka (Pangrác), 22. Michálek (Kvarda)

Střely: 34:23

Vyloučení: 3:0

Sestava: Koubek – Sedláček, Maňaska, Jícha, Srb, Suchý – Kvarda, Matějka, Michálek, Salivar, Pangrác Z., Samec, Vaníček S., Šenkyřík, Říha, Hrubý L.

Komentář: První polovina zápasu byla podle našich představ, ale to co následovalo poté, už ne. Zápas jsme si prohráli sami po hrubých chybách jednotlivců.

2.NHbL Mužů

Horalové vyprášili Datlům peří

Datum a čas utkání: 18.10.2015 10:00

TJ Blatná Datels : HBC Prachatice 0:9 (0:1,0:4,0:4)

Střelci: ------------

Střely: 25:30

Vyloučení: 1:4

Sestava: Koubek – Sedláček, Maňaska, Kafka, Srb, Vaníček S. – Kvarda, Matějka, Michálek, Salivar, Pangrác Z., Sádlo, Samec, Vaníček L., Šenkyřík, Řezník, Hrubý L.

Komentář: Hosté přijeli v desíti lidech, oproti domácím, kterých bylo sedmnáct. Po celý zápas jsme se nedokázali prosadit. Horalové nás rozebírali jako lego.

2.NHbL Mužů

V derby úspěšnější Datels

Datum a čas utkání: 10.10.2015 15:30

HC ŠD Písek : TJ Blatná Datels 1:5 (0:1,0:1,1:3)

Střelci: 12. Matějka (Kafka), 25. Michálek (Samec), 31. Kvarda (Samec, Kafka), 34. Kafka, 38. Michálek (Kvarda)

Střely: 31:23

Vyloučení: 6:6

Sestava: Koubek – Sýbek, Suchý, Kafka, Srb, Jícha – Kvarda, Matějka, Michálek, Salivar, Vaníček S., Pangrác Z., Hruška, Samec, Vaníček L.

Komentář: K sousedům do Písku jsme vyrazili s cílem odvézt si tři body. Vítězství se nerodilo lehce, na obou stranách se proti sobě postavily tři formace. Od začátku se hrál rychlý vyrovnaný hokejbal, ale domácí nenacházeli recept na fakýra Koubka a v závěru první třetiny poslal Datels do vedení Matějka. Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu a další branku přidal Michálek. Na začátku třetí třetiny se prosadil Kvarda a poté si domácí srazili míček do brány sami po střele Kafky. Při nabídnuté přesilové hře domácí korigovali na stav 1:4. Nakonec vystoupil kouzelník Michálek, který z nulového úhlu prostřelil domácího brankáře a bylo hotovo.

Fotogalerie

2.NHbL Mužů

Muži nestačili na Pedagog

Datum a čas utkání: 26.9.2015 13:00

TJ Blatná Datels : SK Pedagog ČB 4:1 (0:0,0:1,1:3)

Střelci: 32. Michálek (Samec, Jícha)

Střely: 27:24

Vyloučení: 6:8

Sestava: Šuhaj – Sýbek, Maňaska, Kafka, Srb, Jícha – Kvarda, Matějka, Michálek, Salivar, Vaníček S., Pangrác Z., Hruška, Vaníček L., Samec

Komentář: Do Datels arény přijel tým, který za čtyři utkání inkasoval pouze jedinou branku. Od první minuty se hrál vyrovnaný hokejbal, kde střeleckou převahu měli hosté. V polovině zápasu se prosadili hosté a tak byl stav po druhé třetině 0:1. Třetí třetinu jsme vyhráli na střely 18:6, ale bohužel na branky prohráli 1:3. I přes výsledek hodnotíme toto utkání jako velice povedené a víme že musíme zapracovat na proměňování šáncí.

2.NHbL Mužů

Muži porazili pivní hvězdy

Datum a čas utkání: 3.10.2015 15:00

SK BEER STARS Pluhův Žďár : TJ Blatná Datels 4:7 (0:2,3:1,1:4)

Střelci: 5. Vaníček S. (Jícha, Michálek), 9. Samec (Michálek, Suchý), 30. Hruška (Pangrác), 33. Samec (Jícha), 37. Kvarda (Michálek), 40. Samec (Kvarda, Michálek), 44. Matějka (Michálek, Sýbek)

Střely: 23:36

Vyloučení: 2:8

Komentář: K utkání jsme vycestovali s jasným cílem a to přivézt domů tři body. První třetina probíhala podle našich představ když se prosadil Vaníček a Samec. Ve druhé třetině nastal šok, protože domácí otočili stav ve svůj prospěch třemi brankami během tří minut. Před druhou sirénou korigoval Hruška na nerozhodný stav a tak jsme začínali třetí třetinu opět od začátku. Na domácích bylo znát, že fyzicky odcházejí a i přes naše časté vylučování jsme dokázali poslední část vyhrát o tři branky.

2.NHbL Mužů

Muži nezvládli utkání se Zliví

TJ Blatná Datels : HBC Zliv 0:3 (0:1,0:1,0:1)

Střelci: ------------------

Střely: 32:25

Vyloučení: 4:3

Sestava: Koubek – Sýbek, Suchý, Kafka, Srb, Jícha – Kvarda, Matějka, Michálek, Šenkyřík, Říha, Salivar, Vaníček S., Pangrác Z., Hruška, Vaníček L.

Komentář: Do Blatné zavítal tým Zlivi v malém počtu a znovu se potvrdilo že to nic neznamená. Přizpůsobili jsme hru jejich tempu a neplnili jsme si základní povinnosti. Z toho vyplynul výsledek 0:3. Nedokázali jsme ani skórovat, přes nepříliš jistého brankáře hostí. Příští víkend v sobotu nás čeká důležité utkání v Pluhově Žďáru, kde musíme získat body. Poté v neděli přivítáme v Datels aréně Pedagog.

Fotogalerie

2.NHbL Mužů

Datels si odvážejí z Č.B. důležité tři body

Datum a čas utkání: 19.9.2015 13:00

HBC Falcon Č.B. : TJ Blatná Datels 3:5 (1:0,1:2,1:3)

Střelci: 24. Kvarda (Michálek), 25. Kvarda (Samec, Michálek), 36. Jícha (Michálek), 38. Kvarda (Michálek), 45. Samec

Střely: 21:28

Sestava: Koubek – Suchý, Kafka, Srb, Maňaska, Jícha – Kvarda, Tkadlec, Michálek, Říha, Salivar, Vaníček S., Pangrác Z., Samec, Vaníček L., Šenkyřík

Komentář: Cíl utkání byl jasný, dovézt nazpátek do Blatné tři body. I přes to že jsme měli převahu v držení míčku, jsme se nedokázali prosadit a domácí první třetinu vyhráli. Hostující síť poprvé rozvlnil Kvarda, ale domácí dokázali okamžitě odpovědět. O poslední branku před druhou sirénou se postaral opět Kvarda a tak byl stav po dvou třetinách nerozhodný. V posledním dějství šli do vedení domácí, ale dělovkou z půlky hřiště odpověděl Jícha. Další brankou korunoval svůj hattrick Kvarda. Domácí se pokusili o hru bez brankáře, ale Samec obral o míček posledního hráče a dovezl ho až do prázdné klece, čímž pojistil zisk tří bodů.

2.NHbL Mužů

Loňský mistr 2.NHbL si z Blatné odvezl tři body

Datum a čas utkání: 12.9.2015 15:00

TJ Blatná Datels : HBC Betonova ALL-STARS Č.B. 2:7 (1:2,1:4,0:1)

Střelci: 12. Tkadlec (Pangrác Z.), 18. Pangrác Z. (Michálek, Kvarda)

Střely: 27:38

Vyloučení: 6:5

Sestava: Koubek – Sýbek, Suchý, Kafka, Srb, Jícha – Kvarda, Tkadlec, Michálek, Budoš, Říha, Salivar, Vaníček S., Pangrác Z., Hruška

Komentář: Do Blatné zavítal jeden z nejsilnějších jihočeských klubů a po právu si odvezl vítězství. V první půlce utkání jsme drželi se soupeřem krok, ale poté jsme s utkáním nenaložili podle našich představ. I přes malý počet hráčů hostí se nám nedařilo prosadit a betonáři ukázali, proč soutěž vyhráli třikrát za sebou. Příští týden nás čeká Falcon Č.B., kde musíme udělat vše pro zisk tří bodů.

2.NHbL Mužů

Repríza finále KHbL - JIH dopadla lépe pro Datels

Datum a čas utkání: 5.9.2015 15:00

TJ Vltava Deviants Č.B. : TJ Blatná Datels 0:3 (0:0,0:0,0:3)

Střelci: 31. Vaníček S., 42. Říha (Michálek), 45. Vaníček S.

Střely: 19:24

Vyloučení: 2:1

Sestava: Koubek – Sýbek, Suchý, Kafka, Hruška – Tkadlec, Michálek, Samec, Říha, Vaníček S.,       Pangrác Z.

Komentář: K utkání jsme vycestovali posíleni o extraligové dorostence, což bylo na naší hře znát. První dvě třetiny jsme domací tlačili, ale trápili jsme se v zakončení. Střeleckou smůlu protrhl na začátku třetí třetiny Vaníček a pozvedl tak hru celého týmu. Druhou branku zařídil Říha při své premiéře v dospělém hokejbale. Na konci třetí třetiny se domácí pokusili zvrátit utkání odvoláním brankáře, ale Vaníček zachytil křižnou přihrávku a přes celé hřiště trefil prázdnou klec, čímž pojistil zisk tří bodů na hřišti soupeře.