______________________________________________________________________________________________

TJ Blatná Datels : Kovodemont Most 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)

Střelci: 18. Braun (Kvarda), 23. Maňaska

Střely: 12:36

Vyloučení: 7:4

Sestava: Šuhaj, Bauš O.– Kvarda, Říha, Tkadlec, Braun D., Vinter, Behenský, Bauš V., Velíšek, Maňaska  –  Braun M., Šíp, Kratochvíl, Fišer

Komentář: Neměli jsme svůj den, v první třetině dostal jeden z našich vyšší trest a to nás nějak rozhodilo. Pak přišlo zranění jednoho z Datlů. Mostečtí nastoupili pouze v sedmi lidech a nám se nepodařilo je uběhat. Dva góly si připisují Maňaska s Braunem.

Další neznámý soupeř

Datum a čas utkání: 15.10.2016 12:00

HSÚWolves Chomutov : TJ Blatná Datels 1:8 (0:4,0:3,1:1)

Střelci: 2. Braun D. (Kvarda), 5. Braun D. (Říha), 5. Tkadlec (Vinter), 11. Šíp (Říha), 16. Behenský, 20. Braun D. (Říha), 30. Kvarda (Kratochvíl), 37. Říha (Kvarda)

Sestava: Šuhaj – Kvarda, Říha,Velíšek, Bauš, Tkadlec, Braun D. –  Vinter, Behenský, Fišer, Kratochvíl, Šíp

Komentář: Tak jsme si vyrazili za dalším neznámým soupeřem. Cesta byla dlouhá, kluci unaveni. Před Chomutovem pršelo a čekal nás plastový, kluzký povrch. Našim se dařilo hned od začátku, ve druhé minutě zahájil sérii gólů Braun. Soupeře jsme přehrávali, vše vypadalo, že pojedeme domů s nulou. Ve třicáté deváté minutě však naši udělali chybu, které soupeř využil a vstřelil za Šuhajova záda gól. Jsme rádi, že jsme si body přivezli domů.

Přivezli jsme další body

Datum a čas utkání: 8.10.2016 11:30

HBC Zliv : TJ Blatná Datels 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

Střelci: 6. Kvarda, 9. Maňaska (Šíp), 12. Kvarda, 18. Maňaska, 21. Kvarda (Maňaska), 32. Braun D. (Maňaska, Kvarda), 37. Maňaska (Šuhaj)

Střely: 22:33

Vyloučení: 9:3

Sestava: Šuhaj – Kvarda, Říha, Braun D, Bauš, Maňaska, Tkadlec, Velíšek – Braun M., Vinter, Behenský, Šíp, Kratochvíl

Komentář: Tentokrát krátký komentář. Byli jsme lepší a svou první asistenci si ve třetí třetině připsal náš gólman Matěj Šuhaj.

Do Ústí jsme jeli s obavami

Datum a čas utkání: 24.9.2016 13:00

Elba Ústí nad Labem : TJ Blatná Datels  3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Střelci: 1. Maňaska, 15. Kvarda (Maňaska), 17. Kvarda (Behenský), 20. Maňaska

Střely: 27:31

Vyloučení: 5:8

Sestava: Šuhaj – Behenský, Braun M., Kratochvíl, Šíp, Vinter, Bauš V., Braun D., Kvarda, Maňaska, Říha, Tkadlec, Velíšek

Komentář: Další, pro nás nový soupeř. A před námi vůbec nehrál špatně. Pět vteřin po vhození míčku se utrhl Maňaska a vstřelil do soupeřovi branky první, zřejmě nejrychlejší gól v historii a to soupeře pěkně rozhodilo. Celé dvě třetiny nepředváděl na hřišti žádné zázraky. Naši byli lepší při osobních soubojích a dokázali využívat soupeřových chyb. Ve třetí třetině se soupeř jakoby probudil a snažil se dohnat dvoubodový náskok,naši se ale nedali a  skvěle nás podržel brankář Šuhaj. Při oslabení našeho týmu se v poslední minutě ještě soupeři povedlo stáhnout náš náskok, ale pak už to kluci udrželi a vezli jsme si body domů.

Ve druhém kole se Datlům zadařilo

Datum a čas utkání: 17.9.2016 15:00

TJ Blatná Datels : Kladno 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Střelci: 29. Maňaska (Braun M.), 36. Kvarda (Maňaska), 39. Maňaska (Braun M.), 43.Maňaska (Vinter)

Střely: 22:10

Vyloučení: 4:8

Sestava: Šuhaj, Bauš O. – Behenský, Braun M., Fišer, Kratochvíl, Šíp, Vinter, Bauš V., Braun D., Kvarda, Maňaska, Říha, Tkadlec, Velíšek

Komentář: Ve druhém kole nás doma čekal soupeř z Kladna, kterého jsme neznali. Dohodli jsme se, že budeme hrát naši hru a pokusíme se jej překvapit. Naši však nastoupili rozhozeni a ve druhé minutě padl do naší brány první gól. Celou třetinu se hra odehrávala na obou stranách. Ve druhé jsme byli mnohem aktivnější, soupeře jsme  přestříleli a ke konci se povedlo Maňaskovi srovnat. Stav po druhé třetině 1:1. Třetí už byl kolotoč, naši předváděli krásnou týmovou práci,bylo vidět, že chtějí vyhrát. A to se také povedlo. Pět minut po začátku zvýšil kapitán Kvarda na 2:1, pak navýšil náskok Maňaska, který byl také u posledního, čtvrtého gólu. Stav na konci utkání 4:1.

První utkání nedopadlo dle našich představ

Datum a čas utkání: 10.9.2016 9:30

TJ Snack Dobřany : TJ Blatná Datels 3:2 (1:0,2:1,0:1)

Střelci: 27. Tkadlec, 31. Kvarda (Maňaska)

Střely: 33:37

Vyloučení: 5:3

Sestava: Šuhaj – Behenský, Braun M., Fišer, Kratochvíl, Šíp, Vinter, Bauš V., Braun D., Budoš, Kvarda, Maňaska, Říha, Tkadlec, Velíšek

Komentář: Do Dobřan jsme vyrazili s téměř celou sestavou a s cílem urvat body. Utkání bylo velice zajímavé, bohužel jsme, i přes veškerou snahu, inkasovali gól hned v páté minutě zápasu. Ke konci druhé třetiny měl soupeř náskok tří gólů. Našemu Tkadlecovi se ale povedlo ve dvacáté sedmé minutě jejich náskok snížit. Stav po druhé třetině byl 3:1. Do třetí nastoupili naši kluci s rozhodnutím pokusit se vyrovnat. Půl minutky po nástupu na plac vstřelil do soupeřovi brány gól nový kapitán našich, Bohouš Kvarda. Měli jsme šanci dotáhnout Šneky nařízeným nájezdem, ten ale Braunovi nevyšel. Utkání bylo velmi zajímavé, hrálo se aktivně na obou stranách, bohužel se nám už ale nepodařilo vstřelit branku a odjeli jsme domů bez bodů.

Pedagog jsme velmi podcenili

Datum a čas utkání: 5.3.2016 11:00

SK Pedagog Č.B. : TJ Blatná Datels 3:2 (1:1,1:1,1:0)

Střelci: 8. Braun D., 28. Braun D.

Střely: 17:32

Vyloučení: 4:6

Sestava: Šuhaj – Kvarda, Michálek, Říha, Vaníček, Budoš, Braun D. –  Braun M., Maňaska, Sýbek, Vinter, Behenský, Velíšek

Komentář: Do Českých Budějovic jsme si vyrazili pro tři body, vše ale skončilo jinak. Soupeře jsme sice přehrávali, ten ale dokázal využít našich začátečnických chyb. Je to velká škoda, protože jsme si mohli své místo upevnit. Tento víkend nás čekají dvě důležitá a určitě těžká utkání, která musíme zvládnout bez chyb.

První body z jarní části zůstaly doma

Datum a čas utkání: 27.2.2016 11:00

TJ Blatná Datels : HBC Zliv 6:0 (3:0,1:0,2:0)

Střelci: 1.Budoš (Maňaska, Behenský), 6. Vinter (Behenský), 24. Maňaska (Sýbek, Vaníček), 31. Michálek (Maňaska, Vaníček), 33. Michálek (Kvarda, Vaníček), 34. Vinter (Braun D.)

Střely: 61:12

Vyloučení: 1:2

Sestava: Šuhaj – Bauš, Kvarda, Michálek, Říha, Vaníček, Budoš, Braun D. –  Braun M., Maňaska, Sýbek, Vinter, Behenský, Velíšek, Hokr

Komentář: Po téměř tříměsíční pauze jsme první zápas zvládli na výbornou. Nicméně máme stále co vylepšovat.

Jak jste spokojeni s dosavadním průběhem sezony z hlediska umístnění a práce hráčů ?

S umístěním jsem velmi spokojen, a co se týče práce hráčů je vidět určitě velký pokrok, kde si umí kluci rychle poradit v každé situaci.

Jak probíhala a probíhá zimní příprava na jarní část ?

Protože nám počasí přálo, zimní příprava nám začala na hřišti, kde jsme trénovali asi čtrnáct dní. Poté se ozvala paní zima se sněhem a trénink se odehrával v budově (kruhový trénink, schody, atd.)

Jaké si kladete cíle v práci s hráči ?

Můj cíl je jednoznačný a to je, aby si kluci na hřišti více rozuměli a přestali hledat chyby na druhých.

Jaké si kladete cíle v celkovém umístnění vašeho týmu ?

Určitě bychom chtěli postoupit a zahrát si nástavbu.

Zdeněk Vinter - trenér Staršího dorostu

Na soupeře jsme tentokrát nestačili

Datum a čas utkání: 7.11.2015 12:00

TJ Snack Dobřany : TJ Blatná Datels 8:1 (1:0,3:1,4:0)

Střelci: 30. Vaníček (Tkadlec)

Střely: 39:22

Vyloučení: 1:4

Sestava: Šuhaj – Bauš, Kvarda, Michálek, Říha, Tkadlec, Vaníček, Budoš, Jedlička, Braun D., Behenský  –  Braun M., Maňaska, Sýbek, Vinter, Hokr

Komentář: Našim se nepovedlo uhájit tři body, které jsme soupeři sebrali doma. Vrátili nám to i s úroky.

Získán další cenný skalp

Datum a čas utkání: 31.10.2015 11:00

TJ Blatná Datels : SK Pedagog Č.B. 5:1 (3:0,1:1,1:0)

Střelci: 6. Kvarda (Michálek), 6. Maňaska (Michálek), 12. Michálek, 16. Bauš (Kvarda, Michálek), 44. Tkadlec (Vinter)

Střely: 34:17

Vyloučení: 4:3

Sestava: Šuhaj – Bauš, Kvarda, Michálek, Říha, Tkadlec, Vaníček,Velíšek  –  Braun M., Maňaska, Vinter, Šíp, Hokr, Sýbek, Braun D., Budoš, Behenský,

Komentář: Blatenští vstoupili do zápasu proti Pedagogu bravurně a v první třetině si třemi góly zajistili klid. Ani druhá třetina neznamenala pro Pedagog snížení, oba celky se trefily jednou. V závěru utkání se Pedagog na odpověď také nezmohl a Datli ještě kosmeticky upravili skóre na 5:1![hokejbal-jih.cz]

Povinné tři body

Datum a čas utkání: 24.10.2015 10:00

HBC Zliv : TJ Blatná Datels 0:5 (0:2,0:1,0:2)

Střelci: 6. Kvarda (Michálek), 15. Vinter (Tkadlec), 21. Vaníček (Michálek), 33. Maňaska (Kvarda), 37. Maňaska (Michálek)

Střely: 8:34

Sestava: Šuhaj – Bauš, Kvarda, Michálek, Říha, Tkadlec, Vaníček, Jedlička  –  Braun M., Maňaska, Vinter, Šíp

Komentář: Zápas prvního s posledním dopadl dle očekávání, i když Datels si tolik nezastříleli. Soupeře výrazně přestříleli, ale skórovali pouze pětkrát. Blatná si díky výhře 5:0 upevnila vedení v tabulce, Zliv nadále čeká na první body.[hokejbal-jih.cz]

Další body pro dorostence

Datum a čas utkání: 17.10.2015 11:00

TJ Blatná Datels : SK Suchdol nad Lužnicí 4:0 (0:0,2:0,2:0)

Střelci: 17. Vinter (Vaníček), 21. Vinter (Vaníček), 36. Šíp, 36. Michálek

Střely: 41:19

Vyloučení: 6:2

Sestava: Šuhaj – Bauš, Kvarda, Michálek, Říha, Tkadlec, Vaníček, Budoš, Jedlička  –  Braun M., Maňaska, Sýbek, Vinter, Šíp, Hokr

Komentář: První třetina byla hodně vyrovnaná.  Ve druhé už se domácí rozehráli a dařilo se jim i více střílet na bránu soupeře. Z devatenácti střel padly dva góly. Další dva mohli diváci vidět v poslední třetině. Datels znovu vyhráli a potvrdili si prvenství v tabulce.

Dorost si upevňuje první místo v tabulce

Datum a čas utkání: 10.10.2015 11:00

OLYMP J. Hradec : TJ Blatná Datels 0:8 (0:0,0:6,0:2)

Střelci: 17. Braun D. (Michálek), 18. Tkadlec (Jedlička), 19. Kvarda (Bauš, Michálek), 20. Tkadlec (Braun D.), 24. Michálek (Kvarda), 30. Maňaska (Tkadlec, Vaníček), 34. Vinter (Kvarda, Michálek), 38. Říha (Kvarda, Michálek)

Střely: 18:33

Vyloučení: 5:6

Sestava: Šuhaj - Braun M., Maňaska, Sýbek, Vinter - Bauš, Behenský, Braun D., Kvarda, Michálek, Říha, Tkadlec, Vaníček, Budoš, Jedlička

Komentář: V první třetině jakoby to ani nebyli naši kluci. Hned na začátku druhé se však rozjeli a po pár minutách začali zvyšovat skóre.

Dorostenci získali další tři cenné body

Datum a čas utkání: 3.10.2015 11:00

TJ Blatná Datels : HBC Plzeň 4:1 (1:0,1:1,2:0)

Střelci: 9. Michálek (Kvarda), 25. Kvarda, 34. Tkadlec (Braun D.), 40. Vinter (Michálek)

Střely: 19:20

Vyloučení: 6:11

Sestava: Šuhaj - Braun M., Maňaska, Sýbek, Šíp, Vinter, Hokr - Bauš, Behenský, Braun D., Kvarda, Michálek, Říha, Tkadlec, Vaníček, Velíšek, Budoš, Jedlička

Komentář: Kluci si na své konto připsali další tři důležité body a tím si upevnili první místo ve skupině.

Dorostenci sebrali body silnému soupeři z Dobřan

Datum a čas utkání: 26.9.2015 11:00

TJ Blatná Datels : Snack Dobřany 4:2 (1:2,1:0,2:0)

Střelci: 2. Kvarda (Michálek), 17. Maňaska (Šíp), 35. Šíp (Michálek), 38. Sýbek (Michálek)

Střely: 26:40

Vyloučení: 7:6

Komentář: Většina z nás tento výsledek vůbec nečekala. Kluci nás ale velmi mile překvapili. Po celou dobu předváděli týmovou práci a to se ukázalo i na výsledku.

Dorostu se povedla pouze první třetina

Datum a čas utkání: 19.9.2015 11:00

SK Pedagog Č.B. : TJ Blatná Datels 6:4 (0:1,1:2,5:1)

Střelci: 15. Michálek, 19. Michálek (Kvarda, Behenský), 19. Michálek, 33.Vaníček (Budoš)

Střely: 19:21

Vyloučení: 4:7

Komentář: Druhý zápas se našim nepovedl. V první třetině si dokázali se soupeřem poradit. Ve čtvrté minutě druhé třetiny vstřelil do soupeřovi brány Michálek třetí gól. Pak však naši přestali soupeři stíhat, začali dělat jednu chybu za druhou a to se samozřejmě ukázalo na výsledku. Z Českých Budějovic jsme nepřivezli žádný bod.

Dorostenci zahájili sezónu velkým počtem nastřílených branek

Datum a čas utkání: 12.9.2015 11:00

TJ Blatná Datels : HBC Zliv 20:0 (6:0,6:0,8:0)

Střelci: 1. Michálek (Kvarda), 3. Kvarda (Michálek, Šíp), 7. Tkadlec (Velíšek, Vaníček), 10. Tkadlec (Vaníček, Vinter), 12. Tkadlec (Vaníček), 13. Kvarda (Michálek), 16. Tkadlec (Hokr), 22. Říha (Kvarda), 22. Michálek (Říha), 27. Vaníček, 28. Bauš (Vinter), 29. Jedlička (Kvarda, Maňaska), 31. Říha (Kvarda, Maňaska), 34. Budoš (Vinter), 35.Říha (Michálek), 35. Vaníček ( Behenský), 36. Jedlička (Braun), 39. Vaníček (Tkadlec), 40. Tkadlec (Vaníček) 42. Budoš (Vinter)

Střely: 77:5

Vyloučení: 3:5

Sestava: Šuhaj – Braun, Maňaska, Sýbek, Šíp, Vinter, Hokr - Bauš, Behenský, Kvarda, Michálek, Říha, Tkadlec, Vaníček, Velíšek, Budoš, Jedlička

Komentář: Soupeř nastoupil do prvního utkání pouze se sedmi hráči a možná proto, to pro naše Datly, kteří nastoupili v sedmnácti, nebyl vůbec žádný problém. Téměř celá hra se odehrávala v soupeřově obranném pásmu.